Kategorie

Šrímad-Bhágavatam, 2. zpěv "Vesmírný projev" Zobrazit v plné velikosti

Šrímad-Bhágavatam, 2. zpěv "Vesmírný projev"

Šrí Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Svámí Prabhupáda

Šukadéva Gósvámí zde postupně objasňuje jednotlivé kroky na cestě realizace Absolutní Pravdy. Nejprve hovoří o vesmírné podobě, kterou je možné vnímat při studování vesmírného projevu a o lokalizovaném aspektu Absolutní Pravdy (Bohu), který sídlí v srdci všech živých bytostí (Nadduše)...

Více informací

130,00 Kč

produktod (mn.)sleva
Šrímad-Bhágavatam, 2. zpěv "Vesmírný projev"10 -20%

Naleznete v něm nepřeberné množství informací o téměř všech aspektech indické védské civilizace. Studenti literatury v něm odhalí mistrovské dílo vznešené poezie. Zájemcům o psychologii nabízí pozoruhodné pohledy na povahu vědomí a lidské chování a hledačům duchovní podstaty dává vedení k poznání vlastního já a realizaci Absolutní Pravdy.

2. Zpěv „Vesmírný projev“

Šukadéva Gósvámí zde postupně objasňuje jednotlivé kroky na cestě realizace Absolutní Pravdy. Nejprve hovoří o vesmírné podobě, kterou je možné vnímat při studování vesmírného projevu a o lokalizovaném aspektu Absolutní Pravdy (Bohu), který sídlí v srdci všech živých bytostí (Nadduše). Rozebírá proces, který vede k dosažení té nejvyšší zkušenosti a ke svrchovanému poznání, a také popisuje další inkarnace Krišny.
Šukadéva Gósvámí hovoří o stvoření vesmíru a o vzniku jeho jednotlivých stavebních elementů (země, vody, ohně, vzduchu, éteru…). Bhágavatam dopodrobna analyzuje, že hmota je vždy podřízená Svrchovanému Vědomí, na Jehož popud je celá hmotná existence uváděna do pohybu.)

moudrostí všechny přítomné, se chystá vyslovit Bhágavatam tak, jak se ho naučil od svého otce Vjásadévy.