Kategorie

Šrímad-Bhágavatam, 5. zpěv "Podnět k tvoření" Zobrazit v plné velikosti

Šrímad-Bhágavatam, 5. zpěv "Podnět k tvoření"

Šrí Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Svámí Prabhupáda

Tento zpěv popisuje činnosti dalších vznešených králů a zjevení Rišabhadéva, inkarnace Nejvyšší Osobnosti Božství. Jsou zde jeho cenné rady synům ohledně bhágavata-dharmy (náboženských zásad oddané služby)...

 

Více informací

260,00 Kč

produktod (mn.)sleva
Šrímad-Bhágavatam, 5. zpěv "Podnět k tvoření"10 -20%

Naleznete v něm nepřeberné množství informací o téměř všech aspektech indické védské civilizace. Studenti literatury v něm odhalí mistrovské dílo vznešené poezie. Zájemcům o psychologii nabízí pozoruhodné pohledy na povahu vědomí a lidské chování a hledačům duchovní podstaty dává vedení k poznání vlastního já a realizaci Absolutní Pravdy.

5. zpěv „Stvoření čtvrtého řádu“

Tento zpěv popisuje činnosti dalších vznešených králů a zjevení Rišabhadéva, inkarnace Nejvyšší Osobnosti Božství. Jsou zde jeho cenné rady synům ohledně bhágavata-dharmy (náboženských zásad oddané služby). Rišabhadév pak předal království svému synovi Bharatovi a sám přijal vzhled avadhúty (člověka bez zájmu o vnější záležitosti) a plně se pohroužil do transcendence.
Významnou částí tohoto zpěvu je duchovní cesta Mahárádže Bharaty, který dosáhl vysoké úrovně duchovního života, ale nešťastnou náhodou se odchýlil a poklesl. I když se ale narodil jako jelínek, přesto si mohl pamatovat svůj minulý život.

Najdete se zde rovněž védský popis vesmíru, pohyby planet, různé nedostupné či námi nevnímatelné oblasti vesmíru?