Kategorie

Šrímad-Bhágavatam, 8. zpěv "Zničení vesmíru" Zobrazit v plné velikosti

Šrímad-Bhágavatam, 8. zpěv "Zničení vesmíru"

Šrí Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Svámí Prabhupáda

Král Indradjumna byl proklet, aby se dalším životě stal slonem. Jednou si šel se slonicemi užívat do jezera, napadl ho však krokodýl a strhl se lítý boj. Slon se ale odevzdal Nejvyššímu Pánu, který se mu zjevil a zachránil ho...

Více informací

260,00 Kč

produktod (mn.)sleva
Šrímad-Bhágavatam, 8. zpěv "Zničení vesmíru"10 -20%

Naleznete v něm nepřeberné množství informací o téměř všech aspektech indické védské civilizace. Studenti literatury v něm odhalí mistrovské dílo vznešené poezie. Zájemcům o psychologii nabízí pozoruhodné pohledy na povahu vědomí a lidské chování a hledačům duchovní podstaty dává vedení k poznání vlastního já a realizaci Absolutní Pravdy.

8. zpěv „Zničení vesmíru“

Král Indradjumna byl proklet, aby se dalším životě stal slonem. Jednou si šel se slonicemi užívat do jezera, napadl ho však krokodýl a strhl se lítý boj. Slon se ale odevzdal Nejvyššímu Pánu, který se mu zjevil a zachránil ho.

Polobozi na radu Nejvyššího Pán uzavřeli s démony příměří a domluvili se, že budou stloukat oceán mléka a vyrobí nektar nesmrtelnosti. Když se zjevil Dhanvantari se džbánem naplněným nektarem, démoni chtějí nektar samozřejmě jako první. Na scénu ale přichází Krišna v podobě Móhiní-múrti, vůbec nejkrásnější ženy ve stvoření… Nakonec poplete hlavu i samotnému Pánu Šivovi.

Dále je zde popsáno je zjevení Vámanadévy, trpasličího bráhmany, který nakonec svými třemi kroky připraví Baliho Mahárádže, vnuka Prahláda Mahárádže, úplně o všechno.

Další inkarnací Šrí Krišny popsanou v tomto zpěvu je v podobě ryby, která zachraňuje před potopou Mahárádže Satjavratu, mudrce, byliny a jiné bytosti na lodi, která byla přivázaná k jejímu rohu.